Wypełnij i wyślij PIT, jako e-Deklaracje z darmowego programu

Każdy, kto uzyskał w danym roku podatkowym dochód jest zobowiązany do złożenia w urzędzie skarbowym odpowiedniego formularza PIT. Choć wypełnienie takiego dokumentu bez wątpienia może sprawiać trudności, to złożenie PIT w przewidzianym prawem terminie jest naszym obowiązkiem. Jeśli świadczymy pracę na podstawie umowy o pracę, wykonujemy zadania na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło, ewentualnie uzyskujemy dochody z innych źródeł, jesteśmy zobowiązani do złożenia w urzędzie skarbowym formularza PIT-37.

Ręczne wypełnienie to ryzyko

Ręczne wypełnianie formularza, choć jest oczywiście możliwe, to może sprawiać trudności i obciążone jest sporym ryzykiem popełnienia błędu. Potrzebna jest wiedza na temat tego, jak dany PIT wypełnić. Należy wiedzieć, jakiej wysokości są progi podatkowe i od jakiego dochodu one obowiązują. To można sprawdzić w instrukcji wypełniania takiego dokumentu. Posiadając wiedzę na ten temat, trzeba dokonać odpowiednich obliczeń i bezbłędnie wypełnić PIT od początku do końca, a to już nie jest łatwe. Jeśli nie wiemy jak wypełnić roczne rozliczenie podatkowe lub obawiamy się, że zrobimy to nieprawidłowo, lepiej nie ryzykować. Można zwrócić się do biura rachunkowego, gdzie odpłatnie wypełnią każdy PIT, jednak można też po prostu użyć darmowego programu do wypełniania PIT-ów.

Wypełnij pit 37 2022 online i wyślij pit przez internet jako e-deklaracje – dobrze, łatwo, szybko nowocześnie i ekologicznie

Darmowy program do PIT

Darmowy program PIT 2022, można w Internecie znaleźć bez problemów. Warto jednak pamiętać, by był to darmowy program PIT za rok 2022, a nie program z wcześniejszych lat. PIT-36 czy też PIT-37 za 2022 rok wypełnia się bowiem inaczej, niż roczne rozliczenie podatkowe z lat wcześniejszych. Jak korzystać z takiego programu? Jest to bardzo proste, program w zasadzie sam przeprowadza nas przez kolejne działy formularza, naszą rolą zaś jest tylko podanie danych osobowych, danych o uzyskanych dochodach i – jeśli taka jest nasza decyzja – danych o tym, jakiej organizacji pożytku publicznego chcemy przekazać nasz 1% podatku.

Rozliczenie elektroniczne

Nie każdy wie, że od pewnego czasu nie musimy dostarczać do urzędu skarbowego formularza PIT w wersji papierowej. Wypełniania PIT można się obawiać, nie ma jednak sensu komplikować sobie tej pracy. Wypełnienie formularza PIT przy pomocy programu dostępnego pod adresem: https://www.pit-format.pl/rozlicz-darmowy-pit – darmowy program pit i wysłanie deklaracji, także przez Internet, to dobre rozwiązanie. Warto z niego korzystać. Wysyłka PIT-ów przez Internet odbywa się za pomocą systemu e-Deklaracje, stworzonego przez Ministerstwo Finansów.

Wysyłając swój pit przez internet, pit online jako e-deklaracje uzyskasz szybszy zwrot podatku. Dobry PIT 2022 !

Same plusy

To rozwiązanie ma wiele plusów. Nie tracimy czasu na stanie w kolejkach w urzędzie skarbowym, dokument możemy wysłać z domu, o dowolnej godzinie. Dobry program PIT obsługuje wysyłkę e-Deklaracji, a co równie istotne – przy wysyłaniu PIT przez Internet, od razu można sprawdzić poprawność wypełnienia formularza, co pozwala niekiedy wykryć nie tylko swoje błędy w wypełnieniu PIT-ów, ale i – na przykład – błędy w formularzu PIT, który przekazał nam pracodawca. Elektroniczne rozliczenie PIT-37 oraz deklaracji PIT-36 ma sens. Po wysłaniu PIT przez Internet, możemy pobrać potwierdzenie wysłania formularza i je wydrukować.