Sprawdzony sposób na PIT 2022

Darmowy, dobry program do wypełniania deklaracji podatkowych pit 37 za rok 2022 - to darmowa pomoc przy wypełnianiu deklaracji podatkowych

Koniec roku to kolejne obowiązki podatkowe, którym będziemy musieli sprostać. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każdy obywatel Polski osiągający przychód ma obowiązek, aby do urzędu skarbowego składać rozliczenie roczne. Jak co roku, niezmiennie formularz PIT-37, sprawia podatnikom wiele trudności. Czy musi tak być i tym razem? Czy na samą myśl o tym, że PIT-37 za 2022 czeka na wypełnienie dostajesz zimnych dreszczy? Jeżeli tak jest, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Teraz rozliczanie podatku dochodowego stanie się znacznie łatwiejsze, prostsze i szybsze niż kiedykolwiek. Wszystko dzięki wyjątkowemu programowi, który już od kilku lat pomaga milionom Polaków. Jest to darmowy program PIT 2022. Do czego on służy? Program posiada w swoich zasobach wszystkie stosowane w Polsce formularze do rozliczania się z urzędem skarbowym z podatku dochodowego. PIT-37 i inne deklaracje, jak np. PIT-36, dostępne w formie interaktywnej, do automatycznego wypełnienia, czemu służy program PIT – darmowy.

Teraz każdy może samodzielnie wypełnić PIT

Jak działa darmowy program PIT 2022? Jest on niezwykle prosty i intuicyjny w swoim działaniu. Tak naprawdę nie musisz mieć żadnej znajomości przepisów podatkowych, aby samodzielnie rozliczyć się z fiskusem. Prosty kreator poprowadzi cię krok za krokiem, pomagając w wyborze odpowiedniego dla siebie formularza i jego uzupełnieniem. Aby rozpocząć, pobierz program z adresu: pit-format.pl/darmowy-program-pit. W pierwszej części, dobry program PIT poprosi cię o podanie swoich danych osobowych i adresu zamieszkania. Jeśli już wcześniej korzystałeś z tego programu, do rozliczenia ubiegłego roku, twoje dane są już zapisane w pamięci programu i ten krok będziesz mógł pominąć. Pamiętaj jednak o tym, aby przed wypełnianiem PIT-37 za 2022 rok dokonać aktualizacji programu. Jest ona niezbędna i przebiega automatycznie, po wybraniu polecenia AKTUALIZACJA. To bardzo ważne aby dokonać tej czynności, inaczej program może dokonać obliczeń wg przepisów z roku ubiegłego, z których część straciła już swoją ważność.

Dobry darmowy program pit 2022 wskaże Ci jak wypełnić pit 37 – nie musisz korzystać z usług biura rachunkowego

Sprawdzenie i złożenie deklaracji

Jeśli prawidłowo wypełnisz PITy 2022 roczne, program dokona samo sprawdzenia formularza. Wszelkie błędy na pewno zostaną wychwycone i zaznaczone na kolor czerwony, abyś mógł do nich powrócić i ewentualnie je skorygować. Najczęstsze pomyłki dotyczą źle przepisanych kwot z formularza PIT-11 lub pominięcia innych istotnych okienek. Jeśli wszystko jest uzupełnione, formularz z rozliczeniem rocznym będzie gotowy do wysłania. Możesz tego dokonać przez Internet, korzystając z wbudowanego w program modułu e-Deklaracje lub też wydrukować PIT i osobiście zanieść go do urzędu skarbowego. Inną opcją jest wydrukowanie formularza i wysłanie pocztą do właściwego urzędu.

Czysta korzyść

Podsumowując, cały czas przeznaczony na PIT-37 za 2022 nie będzie dłuższy niż 10 minut, jeśli wykorzystasz dobry program PIT. Zaoszczędzisz nawet do 100 złotych, które musiałbyś zapłacić przy rozliczaniu się przez biuro rachunkowo-podatkowe (pit-biuro.pl) oraz będziesz miał więcej czasu dla siebie, bo możesz rozliczyć się w każdej chwili, w domowym zaciszu, bez potrzeby dojazdu do kancelarii podatkowej. Wszystko co najtrudniejsze w przygotowaniu zeznania rocznego, wykonuje za ciebie do perfekcji dopracowany system darmowego programu PIT 2022. Dzięki temu że jest bezpłatny, może z niego korzystać każda osoba, niezależnie czy składa rozliczenie PIT-37 samodzielnie, czy z małżonkiem.

Formularze podatkowe, załączniki, deklaracja i e-deklaracje – łatwo ogarnie najlepszy darmowy program do pit-37. Można go używać także w biurach rachunkowych.